Adventure Orient w lasach spalskich (kajakiem na orientację?)

Grota Św. Huberta

Płynięcie kajakiem na orientację, wędrówki piesze i rowerowe w Grze Terenowej w dolinie rzeki Pilicy to optymalnie 160 km tras.
Gra Terenowa Adventure Orient w lasach spalskich oraz Geocaching (OPENCACHING) prowadzi przez bliskie nam miejscowości takie jak Smardzewice - Tomaszów - Spała - Inowłódz - Zakościele - Żądłowice - Mysiakowiec - Grotowice - Domaniewice.                                                                              
Rezerwat Gać Spalska, kapliczki słupowe, Grota Św. Huberta, Szaniec Hubala, mini skansen, Kapl. Giełzów - dawna pustelnia, Cholerna Górka, Jez. Ług, Ptasia Góra, starorzecza i malownicze brzegi Pilicy. To tylko niektóre z miejsc, które można odwiedzić uczestnicąc z nami w grze „Kajakiem, rowerem i pieszo na orientację”.
Kajaki i rowery są dla każdego, a wystarczy trochę umiejętności orientacji w terenie i czytania mapy, aby wziąć udział w niezwykłej przygodzie w lasach spalskich.
Wybierając tylko niektóre punkty można  się wybrać na krótsze wycieczki kilkugodzinne. Jest to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny, grupy znajomych lub na samotny wypad za miasto. W zabawie udział wziąć może każdy, w dowolnie wybranym przez siebie czasie.
Zabawa w odnajdywanie punktów (orienteering)  może być świetnym uzupełnieniem integracyjnej imprezy firmowej i team buildingu.

Istota gry terenowej polega na odnajdywaniu punktów kontrolnych wyznaczonych w terenie.  Służy do tego specjalne wydanie mapy Spalskiego Parku Krajobrazowego, na której punkty zaznaczone są za pomocą okręgów. Na obszarze Spalskiego Parku Krajobrazowego i nie tylko ustawionych zostało 20 punktów kontrolnych. Każdy z punktów składa się z drewnianego stojaka wystającego ponad powierzchnię gruntu na wysokość ok. 1 m. Do górnej jego części przytwierdzony jest perforator oraz dwie biało-pomarańczowe tabliczki z dwuliterowym kodem i adresem strony internetowej projektu. Zadaniem uczestników gry jest odznaczenie na karcie startowej odpowiednich miejsc przy pomocy perforatorów. Jeżeli nie posiadamy karty możemy zrobić zdjęcie punktu kontrolnego.sosna na szczudłach Spalski Park Krajobrazowy
Mapa Spalskiego Parku Krajobrazowego z zaznaczonymi punktami kontrolnymi w skali 1:50 000 jest jednym z głównych elementów gry terenowej. Znajduje się na niej opis walorów krajoznawczych obszaru parku krajobrazowego oraz informacje praktyczne. Mapa wydana przez firmę COMPASS jest dostępna u nas w OW Przystań i w księgarniach na terenie całego kraju.
Dzięki udziałowi w grze można poznać wiele interesujących miejsc, które przeciętny turysta rzadko odwiedza. Wybór drogi między punktami jest dowolny jak również kolejność ich zaliczania. Punkty można odwiedzać pieszo, rowerem, kajakiem. Gra jest uatrakcyjnieniem spływów kajakowych przez nas organizowanych, gdyż część z punktów zlokalizowana jest nad brzegiem Pilicy.
OPENCACHING - Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dzienniki, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Uczestnicy zabawy zamiast GPS mogą być również zabezpieczeni w mapy topograficzne. Tomaszów, Spała i okolice obfitują w geoskarby,a liczba skrzynek w Polsce to już 35459...

Przystań Adventure Orient w lasach spalskich (kajakiem na orientację?)
Uwaga! Zapraszamy na naszą nową stronę: www.amber.travel
www.amber.travel Zapraszamy! Wiele nowości!
Już niedługo www.amber.travel całkowicie zastąpi www.przystan.tm.pl.