Pilica Zachwyca - podsumowanie

Kolejny, VIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Pilica Zachwyca” im. Doroty Ambroziak, którego rokrocznym organizatorem jest KS Amber, już niestety za nami.  Rawka w OSK Pilica - Zachwyca
Ubiegły weekend 12-14 września obfitował w moc atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Trzydniową imprezę zapoczątkował spływ rzeką Rawką na trasie Kamion- Budy Grabskie
(12 km). 54 uczestników miało okazję zmierzyć się z urokami, jakie niesie ze sobą nieposkromiona przyroda Puszczy Bolimowskiej. Po powrocie, na terenie CSW czyli OW Przystań czekał na kajakarzy zasłużony ciepły posiłek, otwarcie wystawy „Grand Canyon Colorado” oraz spotkanie z uczestnikami tej pierwszej niekomercyjnej wyprawy, członkami klubu „Bystrze” z Krakowa.

 

Po intensywnym piątku sobota przywitała nas pięknym, ciepłym słońcem i następnym wyzwaniem w postaci crossu kajakowego na trasie Smardzewice- Tomaszów Maz. ( 6 km).
W zawodach wzięło udział 25 drużyn. A było o co walczyć! Główną nagrodę,  dwuosobowy kajak Perception Prodigy wywalczyli Jacek Mikita, Adrian Łapiński, Dariusz Łapiński, Marlena Łapińska i Małgorzata Bychowska (Fanatycy z Halinowa i Krakowa).
Gdy emocje związane z zawodami już nieco opadły, przyszedł czas na oficjalne otwarcie spływu. Z OW Przystań w drogę do Inowłodza wybrało się 156 osób i jeden dzielny pies.
Na mecie czekała kuchnia polowa i autokary, które na czas dowiozły uczestników z powrotem do Tomaszowa na rozdanie nagród, mszę polową w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich „wodniaków” oraz koncert zespołu „MuzyKajaka”, który to skutecznie przepędził zmęczenie ostatnich dni. Na niedzielę Organizatorzy zaproponowali  przepłynięcie 24 km odcinka Pilicy pomiędzy Łęgiem Ręczyńskim, a Sulejowem. W końcu, po trzech dniach wspólnej fantastycznej zabawy przyszedł czas na pożegnania i mocne postanowienia, by za rok znów zachwycić się Pilicą.
Bo tylko najlepsze jest wystarczająco dobre!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu za to, że jesteście z nami i naszym sponsorom i partnerom, a przede wszystkim Jackowi Ośko "KANOKAJAKI" i firmie KAJAKOWCY.PL Krzysztofa Furdala i naszemu stałemu partenorowi firmie AGAWA.PL.

Przystań Pilica Zachwyca - podsumowanie
Uwaga! Zapraszamy na naszą nową stronę: www.amber.travel
www.amber.travel Zapraszamy! Wiele nowości!
Już niedługo www.amber.travel całkowicie zastąpi www.przystan.tm.pl.