Last minute

XI OSK Pilica-Zachwyca, podsumowanie

OSK Pilica-Zachwyca to jedna ze 164 imprez z kalendarza PZK i PTTK, jedna z 8 imprez Grand Prix PZK, jedna z 3 imprez o Błękitną Wstęgę Pilicy i największa impreza kajakowa w centrum Polski.
Pobiliśmy kolejny rekord w ilości uczestników. W spływie wzięło udział ponad 230 kajakarzy, a to co niezmiernie cieszy, pojawiło się też wiele osób dla których to był pierwszy OSK Pilica Zachwyca.
Z pewnością na taką frekwencję miało wpływ tzw. okienko pogodowe, wszak parę dni wcześniej padało, a po imprezie znowu miało zacząć padać.
Faktem też jest, że Pilica-Zachwyca to impreza już dojrzała, okrzepła i wyjątkowa przez swój bogaty program.   
A program imprezy to przede wszystkim:
Prolog na Drzewiczce (18 km)
Cross kajakowy o medale, puchary, nagrody na trasie Smardzewice- Tomaszów (6 km)
Zwiedzanie atrakcji turystycznych, Skansenu Rzeki Pilicy i Rezerwatu Niebieskie Źródła
I etap spływu Pilicą na trasie Tomaszów-Inowłódz (19 km)

Czytaj więcej: XI OSK Pilica-Zachwyca, podsumowanie

II Krytyczna Masa Kajakowa na Pilicy

Klub Sportowy Amber i Amber Przystań Tomaszów pragną zaprosić na kolejne imprezy, tym razem będzie to VIII Rajd Kajakowo – Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy” i II Krytyczna Masa Kajakowa na Pilicy. 

.    

 

VIII Rajd Kajakowo-Rowerowy "Pilica - rzeka która łączy"

Klub Sportowy Amber i Przystań AMBER Tomaszów pragną zaprosić na kolejne imprezy, tym razem będzie to VIII Rajd Kajakowo – Rowerowy „Pilica – Rzeka która łączy” i II Krytyczna Masa Kajakowa na Pilicy. 

Adventure Orient w lasach spalskich (kajakiem na orientację?)

Grota Św. Huberta

Płynięcie kajakiem na orientację, wędrówki piesze i rowerowe w Grze Terenowej w dolinie rzeki Pilicy to optymalnie 160 km tras.
Gra Terenowa Adventure Orient w lasach spalskich oraz Geocaching (OPENCACHING) prowadzi przez bliskie nam miejscowości takie jak Smardzewice - Tomaszów - Spała - Inowłódz - Zakościele - Żądłowice - Mysiakowiec - Grotowice - Domaniewice.                                                                              
Rezerwat Gać Spalska, kapliczki słupowe, Grota Św. Huberta, Szaniec Hubala, mini skansen, Kapl. Giełzów - dawna pustelnia, Cholerna Górka, Jez. Ług, Ptasia Góra, starorzecza i malownicze brzegi Pilicy. To tylko niektóre z miejsc, które można odwiedzić uczestnicąc z nami w grze „Kajakiem, rowerem i pieszo na orientację”.
Kajaki i rowery są dla każdego, a wystarczy trochę umiejętności orientacji w terenie i czytania mapy, aby wziąć udział w niezwykłej przygodzie w lasach spalskich.
Wybierając tylko niektóre punkty można  się wybrać na krótsze wycieczki kilkugodzinne. Jest to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny, grupy znajomych lub na samotny wypad za miasto. W zabawie udział wziąć może każdy, w dowolnie wybranym przez siebie czasie.
Zabawa w odnajdywanie punktów (orienteering)  może być świetnym uzupełnieniem integracyjnej imprezy firmowej i team buildingu.

Czytaj więcej: Adventure Orient w lasach spalskich (kajakiem na orientację?)

Kajakiem śladami carów i królów

Kajakiem śladami carów i królów

To impreza kajakowa połączona z możliwością zwiedzania miejsc rezydencji i pobytów carów, królów, książąt i prezydentów.

1 dzień 

Rzeka Rawka – spływ na trasie Żydomice – Nowy Dwór(14,4 km)

 • Wyjazd do Rawy Mazowieckiej
 • Zwiedzanie ruin Zamku Książąt Mazowieckich ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego
 • Powrót do Ośrodka

Godzina 9.00 wyjazd nad rzeką Rawkę. Po drodze zwiedzanie ruin zamku w Rawie Mazowieckiej. Po zwiedzaniu przejazd na miejsce startu do miejscowości Żydomice. Tam po krótkim przeszkoleniu rozpoczęcie spływu. Rzeka Rawka na całej długości jest rezerwatem. Mamy więc możliwość obcowania z przyrodą z ograniczoną ingerencją człowieka. Dlatego też, poza bardzo licznymi meandrami możemy  tu spotkać w nurcie rzeki  liczne powalone drzewa. W okolicy Nowego Dworu rzeka rozwidla się. Istnieje możliwość płynięcia obiema odnogami. U zbiegu odnóg w miejscowości Nowy Dwór zakończenie spływu. Około godz. 17.00 powrót na teren Ośrodka.

Koszt imprezy  65zł

2 dzień    

Rzeka Drzewiczka – Spływ na Trasie Drzewica – Odrzywół(18km)

 • Wyjazd do Drzewicy
 • Zwiedzanie Zamku Kazimierza Wielkiego w Opocznie
 • Powrót do Ośrodka Godz. 9.30 wyjazd do Drzewicy. Po drodze zwiedzanie zamku Kazimierza Wielkiego w Opocznie.  Spływ rozpoczynamy w pięknym otoczeniu ruin zamku gotycko – renesansowego z XVI w. Po około 5 godz. płynięcia rzeką, na którą warto zabrać przyjaciół,  zakończenie etapu spływu w miejscowości Odrzywół. Około godz. 17.00 powrót do Ośrodka. 

Koszt imprezy  65zł

3 dzień   

Rzeka Pilica – Spływ na trasie Tomaszów Mazowiecki –  Spała – Zakościele(20km)

 • Zwiedzanie Spały dawnej siedziby carów i prezydentów
 • Czas wolny(lody w Carskiej Wieży)
 • Zwiedzanie kościółka św. Idziego w Inowłodzu oraz Zamku Kazimierza Wielkiego
 • Powrót do Ośrodka

Godz. 10.00 rozpoczęcie spływu. Pilica jest rzeką bardzo przyjazną dla kajakarzy. Rzeka na tym odcinku płynie wśród nadpilicznych łąk, pastwisk i lasów.  Po 2 godzinach płynięcia postój w Spale. Pozostawiamy sprzęt i udajemy się na spotkanie z historią. Zwiedzanie rezydencji i pobytów carów oraz prezydentów. Po strawie duchowej kontynuujemy spływ Pilicą. Po około 2 godzinach dopływamy do Zakościela. Po drodze widoczne z rzeki ruiny zamku i kościoła. Dobijamy do przystani w Zakościelu. Pozostawiamy kajaki i udajemy się na kolejne spotkanie z przeszłością. Zwiedzanie ruin Zamku Kazimierza Wielkiego oraz usytuowanego na wzniesieniu kościoła  św. Idziego. Podziwiamy przepiękną panoramę rozciągającą się ze wzgórza. Godzina 17.00 powrót do Ośrodka.  

Koszt imprezy  45zł

Koszt pakietu 165zł

Cena zawiera

 • Miejsce w kajaku polietylenowym, kamizelkę asekuracyjną lub ratunkową, wiosło
 • Bezpłatny wstęp do muzeów
 • Zabezpieczenie ratownicze na trasach spływu
 • Transport osób na trasy etapów spływowych
 • Transport sprzętu
 • Ubezpieczenie NNW

Dla chętnych za dodatkową opłatą

 • Noclegi na terenie OW  PRZYSTAŃ     35 zł/doba
 • Całodzienne wyżywienie        35 zł/osoba

Pilica na weekend, niedziele i nie tylko

 Tomaszów Mazowiecki - Spała - Inowłódz - Zakościele - 20 km

 • 9:00 weryfikacja , wydanie sprzętu, szkolenie z zasad bezpiecznego poruszania się po wodzie i technik samoratownictwa, omówienie szlaku kajakowego rzeki Pilicy
 • 10:00 rozpoczęcie spływu
 • 15:00 zakończenie spływu w miejscowości Zakościele, klarowanie kajaków, powrót do Tomaszowa Mazowieckiego

Koszt uczestnictwa - 45 zł od osoby 

Cena zawiera:

 • miejsce w kajaku dwuosobowym z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi
 • opiekę doświadczonego instruktora(ów)
 • profesjonalne przeszkolenie kajakowe
 • worek wodoodporny do kajaka
 • transport kajaków
 • ubezpieczenie od NNW
 • transport powrotny uczestników do Tomaszowa Mazowieckiego

Wieczór kawalerski/panieński

Wieczór kawalerski/panieński to zwyczajowe przyjęcie urządzane dla kawalera lub panny przed ślubem. 

Wieczór ten spędzany jest w towarzystwie wyłącznie osób płci tej samej i w założeniu ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie”
Jeśli chcecie spędzić ten wyjątkowy wieczór niekoniecznie w limuzynie bądź kasynie, a w gronie przyjaciół z dala od zgiełku i sztucznego tłumu, przepełnionych nocnych klubów to wpadnijcie na chwilę do Tomaszowa.
Z Łodzi i Warszawy to tylko godzina jazdy samochodem...
Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań”  oferuje:
Pakiet standardowy w cenie już od 85 zł od osoby:
•    Nocleg
•    Biesiada grillowa z ogniskiem lub uroczysta kolacja w Sali kominkowej Ośrodka
•    Śniadanie
Zapewniamy również dodatkowe atrakcje:
•    Spływ kajakowy rzeką Pilicą                      45 zł/os.
•    Survival na Rawce                                     70 zł/os.
•    Paintball                                                 od 50 zł/os.
•    Park linowy                                            od 40 zł/os.
•    Kręgle                                                    od 20 zł/os.

Czytaj więcej: Wieczór kawalerski/panieński

„Kolory jesieni” Rawka

Rawka to nie tylko wijąca się rzeka, która płynie w dolinie wciętej w podłoże, to przede wszystkim Rezerwat i otaczająca go niezwykła kraina. Wraz z doliną i dopływami jest jednym z najcenniejszych elementów przyrody w tej części Polski. Naturalny bieg koryta rzecznego o licznych meandrach i starorzeczach, odnogi, wyspy i wysepki, występowanie skarpowych brzegów, porośniętych krzewami i drzewami oraz zwarty kompleks Puszczy Bolimowskiej – czynią z samej rzeki i jej okolic malowniczy krajobraz.
Termin dowolny dla grupy minimum 8 osób
Trasa: Kamion – Budy Grabskie (12,5 km)

 

 

Czytaj więcej: „Kolory jesieni” Rawka

Spływy kajakowe Pilicą 1-2-3-4 dniowe

Oto niektóre proponowane i sprawdzone przez nas trasy spływów Pilicą. Chętnie pomożemy w wyborze trasy i doradzimy wybór odpowiednich biwaków oraz podpowiemy co warto zobaczyć w okolicy.Działamy na całej Pilicy, a w szczególności od Maluszyna do Mniszewa, aż po Czersk i Górę Kalwarii na Wiśle. Możemy również spływ zacząć od Źródeł Pilicy, ale najlepiej od Żarnowca, Szczekocin czy Koniecpola.

Tomaszów - Spała (11 km) - Inowłódz (19 km)
Czas płynięcia całego odcinka z Tomaszowa do Inowłodza ok. 3-4 godzin.
Bardzo atrakcyjna, popularna, rodzinna trasa kajakowa. Pod mostem kolejowym w Tomaszowie płyniemy lewą stroną uważając na szybszy trochę nurt. Rzeka do Spały silnie meandruje, a za Spałą wpływa w piękny, śródleśny odcinek rezerwatu. Za mostem w Inowłodzu przełom i łagodne bystrze, płyniemy lewą stroną. Start na terenie Ośrodka Przystań AMBER w Tomaszowie, a meta na terenie również naszej Przystani w Inowłodzu. Spływ możemy zakończyć w Spale po 11 km lub zacząć w Spale. Koszt spływu to 70 zł za kajak 2-osobowy. Cena obejmuje następujące świadczenia: wypożyczenie kajaka (+wiosła i kapoki) wraz z jego transportem + transport powrotny wszystkich osób na miejsce startu. Pilica złocista kochanka, mój opis na traseo

Tomaszów - Spała -  Zakościele (20 km)
Trasa łatwa, opis j/w, czas płynięcia całego odcinka ok. 4 godzin.
Za mostem w Inowłodzu nurt przyspiesza przez przełom z prawej strony rzeki dlatego płyniemy lewą stroną, trzymając się prawie brzegu. Za plażą OSIR w Inowłodzu na lewym wzniesieniu pięknie widać Kościółek św. Idziego. Za wyspą na lewym brzegu pomost widokowy i możliwość zorganizowania ogniska, noclegu itp. Koszt spływu to 70 zł za kajak 2-osobowy. Cena obejmuje następujące świadczenia: wypożyczenie kajaka (+ wiosła i kapoki) wraz z jego transportem + transport powrotny do 8 osób j/w. Śladami carów i królów na traseo.pl.
Przystań
Uwaga! Zapraszamy na naszą nową stronę: www.amber.travel
www.amber.travel Zapraszamy! Wiele nowości!
Już niedługo www.amber.travel całkowicie zastąpi www.przystan.tm.pl.