Filtr
 • IX OSK Pilica - Zachwyca 2015. Podsumowanie.

  W miniony weekend odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Pilica – Zachwyca im. Doroty Ambroziak, organizowanego przez Klub Sportowy Amber z Tomaszowa Mazowieckiego.
  Tegoroczna impreza zgromadziła ponad 200 uczestników, którzy przyjechali nad Pilicę z całej Polski. Pilica Zachwyca w tym roku to spływ zaliczany do imprez Grand Prix PZK i jedna z trzech imprez zaliczanych do nowego projektu „Błękitna Wstęga Pilicy”.
  Spływowicze pokonali 40 kilometrów pilickiego szlaku, na odcinku Tomaszów – Inowłódz (20 km) oraz Przedbórz – Łęg Ręczyński (20 km), ale większość podsumowując swój weekend spędzony na wodzie może się pochwalić przepłyniętymi 64 km (40 + 6 + 18).  
  Prologiem IX edycji był piątkowy bonus na rzece Drzewiczce i kajakarze którzy przyjechali do Tomaszowa wcześniej, przepłynęli 18 km. jednego z najpiękniejszych szlaków dorzecza Pilicy, startując z miejscowości Drzewica, a kończąc w Odrzywole.
  Sobotni etap spływu tradycyjnie poprzedzony był 6 km. crossem kajakowym na trasie Smardzewice (Ogrody) – Tomaszów (Przystań OSiR).
  Klub zorganizował w tym roku dodatkowe konkurencje takie jak slalom na canoe i płynięcie kajakiem na orientację.Zwycięzcy różnych kategorii we wszystkich konkurencjach i w klasyfikacji indywidualnej otrzymali medale, upominki i nagrody którymi były w tym roku wiosła, kamizelki, worki i opakowania wodoodporne.
  Błękitną wstęgę Pilicy Uta Kühn z PZK wręczyła Dariuszowi Łapińskiemu z Halinowa.  
  Najmłodszym kajakarzem była 11 miesięczna Zosia z Warki, a najbardziej doświadczonym wodniakiem ze względu na lata spędzone na wodzie był 85-letni Zbigniew Wilk z Łodzi.
  Najliczniejszą przybyłą do nas grupą był zasłużony dla polskiego kajakarstwa klub Albatros z Łodzi.
  W sobotę, po crossie kajakowym i oficjalnym otwarciu spływu i spływie na trasie Tomaszów – Inowłódz odbyła się jeszcze jedna konkurencja slalom na canoe, a wieczorem została odprawiona uroczysta Msza Święta przez ks. Grzegorza Chirka na ołtarzu z kajaka i krzyża z wioseł.
  Msza, która jest  od 2011 roku pięknym elementem duchowym spływu jest odprawiana w intencji Doroty Ambroziak i wszystkich wodniaków.
  Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był koncert zespołu MuzyKajaka.
  W niedzielę klub zorganizował w trakcie spływu na trasie Przedbórz – Łęg Ręczyński dodatkową konkurencję, czyli płynięcie kajakiem na orientację, w której chętni mogli odkryć kilka pięknych miejsc i dowiedzieć się kilku ciekawostek przyrodniczych. Punkty były rozstawione na skarpowych brzegach rzeki jak również za urokliwą wyspą, w pewnym ciekawym i dziwnym miejscu wodowania jak również w ujściowym odcinku jednego z większych i ciekawych dopływów Pilicy t.j.Ojrzanki.   Klub Sportowy Amber i OW Przystań (Centrum Sportów Wodnych) pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i pomoc w spływie oraz zaprosić na najbliższe wyprawy na rzeki i w góry.
  Dziękujemy również naszym współorganizatorom i partnerom czyli PZK, Ministerstwu Sportu i Turystyki, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Maz., Urzędowi Miasta Przedbórz, Urzędowi Gminy Inowłódz, OSIR w Tomaszowie Maz. i firmom  Kanokajaki.pl., Kajakowcy.pl., OW Przystań (CSW), AGAWA. PL, Kajmar Sulejów.

 • IX Ogólnopolski Spływ Kajakowy Pilica-Zachwyca

  Pilica zachwyca 2015

Przystań
Uwaga! Zapraszamy na naszą nową stronę: www.amber.travel
www.amber.travel Zapraszamy! Wiele nowości!
Już niedługo www.amber.travel całkowicie zastąpi www.przystan.tm.pl.